skip to Main Content
C
E
H
İ
I
J
L
M
P
S
V
Y
 • Celal Akbaş
  1979 Ordu doğumlu olan yazar uzun yıllar Sınıf Öğretmenliği yaptıktan sonra öğretmen eğitim semirlerine başladı. Eğitim ve kültür alanlarında muhtelif eserler verdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 • Eliza Teoh
  Singapur Basın Holding burslusu olan Eliza Teoh, eski bir Straits Times gazetecisi ve editör yardımcısıdır. Herkese Ellie Belly karakteri için kendi taşkın ve zaptolunmaz kızından esinlendiğini söylese de işin aslı Ellie Belly aynı zamanda Eliza’nın bir yansımasıdır. Çocukken o kadar şamatacıydı ki annesi herkese onun bir erkek olduğunu söylerdi ve herkes buna inanırdı. Gerçek hayatta, barınaktan aldığı Taffy isimli bir tavşanı ve Snowy adlı küçük beyaz bir köpeği var. Aynı zamanda Ellie ve Gabby adında iki kızı var. Kumsala gitmekten, Dans Eden Anneler’i izlemekten ve saçma fotoğraflar çekilmekten keyif duyuyorlar.
 • Hüseyin Safa Ak
  1988 yılında, Gaziantep'in İslahiye ilçesine bağlı Haltanlı (Altınuzüm) köyünde dünyaya geldi. Türk Dili ve Edebiyatı tahsil etti. Çeşitli internet siteleri ve dergilerde öyküleri, eleştiri yazıları yayımlandı. Bir zamane sanatı olarak kafasında hikâyeler kurmayı ve bunları kağıda aktarmayı sürdürüyor.
 • İrfan Gürkan Çelebi
  Erzurum’da doğdu. Önce işletme okudu. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dramatik Yazarlık eğitimi aldı. Televizyon ve radyo programları yaptı. Gazetelere köşe yazıları yazdı. Yazdığı oyunlar Devlet Tiyatrosu ve özel tiyatrolarda sahnelendi. Hâlen İstanbul’da; yazar, yönetmen olarak çalışıyor. Roman, deneme, tiyatro, gençler için tarih ve çocuk öyküsü dallarında yayınlanmış 22 kitabı var. Kendisiyle ilgili gelişmelerin takip edilebileceği kişisel internet sitesine www.irfangurkancelebi.net adresinden ulaşılabilir.
 • Isaac Palmıola
  1979 doğumlu yazar, Barcelona’da yaşıyor ve yazıyor. Eğitimi sayesinde bir filolog, mesleği sayesinde bir yazar. Televizyon ve sinema sektörlerinde çalışarak, genç okuyucuların ilgisini çeken ritmi ve görsel algıyı anlatımında işleyebilmenin püf noktalarını öğrendi. Şu sıralarda roman yazarı rolünün yanı sıra dil ve edebiyat öğretmenliği rolü üstleniyor. Hikâyeler onun tutkusu; kitaplar, filmler veya diziler olmadan var olmayı düşünemiyor. Yüzüklerin Efendisi’ni yazmış olmayı çok isterdi, Taht Oyunları’nın büyük bir hayranı ve onu en çok saran dizi Lost. Oldukça sıkıcı bir yaşam sürüyor ve bununla gurur duyuyor. Gerçek şu ki, en büyük hedefi pijamaları ve ev terlikleri üzerinde, bilgisayar klavyesine vurarak çılgın maceralar yaşamaya devam etmek.
 • Jo Cotterill
  Jo Cotterill, süper kahramanların gerçekten önemli olduğuna inanıyor. Süper kahramanların, hepimizin onlar gibi olmak için can attığı, kötülerle savaşıp başkalarına yardımcı olmak için güçlerini kullanan insanlar olduğunu düşünüyor. Dünyayı değiştirmeye çalışmadığı zamanlarda, hobi odasından çevirme ofisinin dağınık ortamında hikâyeler uyduruyor. Bazen müzik bestelemek için durduğu da oluyor. Diğer kitapları arasında Randam House’dan Sweet Hearts serisi ve Carnegie ödülüne aday olan ve eleştirmenlerden olumlu yorumları olan Looking at the Stars da yer almaktadır. Jo; kocası, kızları ve olabildiğince şımartılmış iki Guinea faresiyle yaşıyor.
 • Lesley Anne
  LESLEY ANNE ve MONICA LIM Anne kızdan oluşan bir yazar ekibi. Lesley Anne, eğer bir süper güce sahip olsaydı, zamanı durdurabilmeyi seçerdi. Böylece çok kısa sürede her kitap yazıp hem ders çalışabilirdi. Monica’nın süper gücü ise zihin kontrolü olurdu. Böylece Lesley’nin zamanı durdurma hayallerine son verip işinin başına oturmasını sağlayabilirdi.
 • Monica Lim
  LESLEY ANNE ve MONICA LIM Anne kızdan oluşan bir yazar ekibi. Lesley Anne, eğer bir süper güce sahip olsaydı, zamanı durdurabilmeyi seçerdi. Böylece çok kısa sürede her kitap yazıp hem ders çalışabilirdi. Monica’nın süper gücü ise zihin kontrolü olurdu. Böylece Lesley’nin zamanı durdurma hayallerine son verip işinin başına oturmasını sağlayabilirdi.
 • Pip Jones
 • Serpil Kaya
 • Vildan Özdemir
 • Yaşar Bayraktar
  Yaşar BAYRAKTAR 1988 Kahramanmaraş doğumlu Gazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliği mezunu 5 yıldır Türkçe öğretmeni olarak çalışıyor
 • Yusuf Pazarcı
Back To Top